Montáž satelitu, montáž antény, nastavení antény satelitu. Anténa a Satelit - Vše o příjmu televize

Kupujeme televizi

Kupujeme TV II.

Kupujeme TV III

Jaký příjem ?

Frekvence

123

123

123

Kupujeme televizi, zkušenosti zákazníků.

Zkušenost s prodejci.

Někteří prodejci používají neférové praktiky.

Pokud vás kroky zavedou do ELECTROWORLDU, počítejte s tím, že prodavačí o prodávaném zboží vědí velké nic. Jejich informace zákazníkům jsou zavádějící, nesmyslné a často lživé. Při vstupu do oddělení televizních přijímačů, jsou zkraje vystaveny značky Samsung a LG. Do nich je puštěn HD signál z počítače, BR, nebo nekonečná smyčka statického HD signálu. V pozadí jsou vystaveny ostatní značky, vzadu ,protože provize z nich jsou nejmenší

Jéé, ta má ale pěkný obraz. Prodavač samozřejmě souhlasí, ano, tyhle televize mají nejlepší obraz. Ano, opravdu moc pěkný obraz. Takový budeme mít i doma ? Jistě, tyhle televize díky dopočítávání signálu vám ze standartního signálu udělají HD obraz, jsou fakt nejlepší. Tohle je lež. Žádná televize nedokáže dopočítávat chybející pixely a nahrazovat je. Neví co má dopočítávat a kam případné opravy dosazovat. Následuje výčet dalších zázračných funkcí, které zákazník nikdy potřebovat nebude, jenom prodražují výrobek.

Hlavní rozdíl mezi starou skleněnou a novou "Plasma-LED-LCD" je rozlišení obrazovky. Proto obraz na starých tv vypadá ostře a barevnější. Na nových tv je obraz rozmazaný, neostrý. Nejvíce je to znát na plasma tv, slepá ulička, kterou vsichní výrobci opouštějí. Větší rozlišení LED-LCD neznamená lepší obraz ale paradoxně zhoršení. Signál SD z DVB-T/S je vysílán v nejmenším obrazovém rozlišení, to ale LED-LCD zpracuje rozhozením do více obrazových bodů. To je ta pixelizaxe, kostičkovaní obrazu při rychlejším pohybu. Paradoxně je nejhorší obraz SD signálu na vychvalovaných Full HD televizích. Podle prodavače jediný dobrý kup.

Jiná situace je u tolik propagovaného HD příjmu, z DVB-T nebo satelitu. Zde je vysíláno ve větším rozlišení -nejnižší standart pro HD vysílání. Obraz už na nových tv je ostřejší a barevnější. Zde stále bohatě stačí televize HD Ready. A ono jediné Full HD využijete pouze se zdrojem signálu vysílající nejvyší rozlišení, je to BluRay přehrávač.

Ze zkušeností dále nedoporučuji internet v tv. Vykreslování stránek je pomalé, je nutná investice do klávesnice. S ovladačem horko těžko napíšete adresu webu. Sranda je, že nové SONY a Panasonic mají před prvním spuštěním televize zobrazeny smluvni podmínky. Nejlepší je ta že souhlasíte se sledováním vašich aktivit na internetu a sbíraním dat o všem co sledujete a posíláte za obraz přes Skype. Další opuštěná funkce je 3D obraz. Snad každý uživatel vyzkoušel a brýle leží navždy v šuplíku. Hlasové ovládání, neznám nikoho kdo to běžně používá. Čím více zázračných funkcí, tím pomalejší odezva na dálkové ovládání. Ne aby výrobci lépe naprogramovali řídící software, nebo používali kvalitnější součástky, raději přidají druhý ovladač. Ten pracuje jako počítačová myš a přepínání programů je ještě složitější.

Nechci hanit prodejce, vše výše popsané vychází ze zkušeností mých nebo zákazníků. Kde jinde vám na projevený zájem o koupi určitého výrobku řeknou: Buhužel, to je poslední vystavený kus. Kde jinde se dozvíte tolik technických hlouposti než poslechem prodavačů se zákazníky. Kde jinde vám týden před vánocí vezmou 10 dní starou tv na 30 denní lhůtu na opravu. Kde jinde vám neuznají reklamaci televize za 80 000,-kč že neumí satelitní tuner přijímat 3 družice když je má umět. Skylink to umí tak neotravujte.

Ostatní prodejci, viz Datart-ten reklamace vyřizuje bez problému. Alza je půl na půl. Záleží kdo s vámi v Alze reklamaci vyřizuje. E-shopy doporučuji pouze ty známé.

This template downloaded form free website templates