Montáž satelitu, montáž antény, nastavení antény satelitu. Anténa a Satelit - Vše o příjmu televize

Kupujeme televizi

Kupujeme TV II.

Kupujeme TV III

Jaký příjem ?

Frekvence

123

123

123

Kupujeme televizi, zkušenosti zákazníků.

Skylink nebo UPC ?.

Hodně lidí stojí před rozhodnutím. Máme konečně tu novou tv, jaký signál pořídit ? Nejčastější je příjem DVB-T (pozemní digitál), a pak satelitní přijem. Tak to zkusíme pořešit.

DVB-T - Jak říkáme, pozemní digitál. Pozemní, protože se šíří ze zemských vysílačů. Nejznámější je Žižkov nebo Cukrák. Jeho výhodou je levná instalace antény, jednoduché rozbočení do více televizí.A většinou, pokud je instalace provedena odborně, bezproblémový chod. A hlavně je to zadarmo. Nevýhoda je menší počet kvalitních programů a nižší kvalita HD programů-pokud vysílají.

Skylink - Vysílání ze satelitu Astra 3 23st. východně. Aktuálně vysílají ze 17 frekvencí z Astra 3 a 3 frekvence z Astra 1. Trochu na hlavu ale bude hůř. Skylink je pověstný neustálým přesouváním a měněním frekvencí. Uživatelé z toho nemají radost a nechápou co pořád mění. Díky změnám lze říct, že jdou k lepšímu. Nové HD programy, další mutace všech těch Nov a Prim. Ušetřit a nacpat na frekvenci 25 programů umí každý. Jenže to znamená přicházet o zákazníky. Na nekvalitní obraz není většina zákazníků zvědavá. Pokud je pořad natočený HD technikou a je při vysílání dodržen obstojný datový tok, je obraz subjektivně velmi kvalitní. Výhody: Většinou kvalitní obraz a velký výběr programů všech žánrů. Nevýhody:Drahé první pořízení, nutnost použít v přijímači certifikovanou čtečku IRDETO. Zdražování servisního poplatku každý rok. Kvůli časté obměně kodovacích klíčů, stačí týden dovolené a je nutně posílat reautorizaci. Omezená funkčnost nahrávání na dvoutunerových přijímačích.

Freesat (UPC) a DigiTV - Oba poskytovatelé šíří signál ze stejné pozice. Freeat z Thora a DigiTV z Intelsatu1002. DigiTV přebíra většinu nabídky od Freesatu. Takže další platí pro oba. Na větší tv obraz nekoukatelný. Jistě, někomu nevadí pixelizace, při rychlejším pohybu obrazu, viditelný rozpad scény. Zákaznící stěžující si na nekvalitu, uslyší naučenou odpověd, že jsou jediný kdo si stěžuje ale že jim signál zlepší. počítají s tím že si zákazník zvykne a taky že ano. UPC, díky svojí špatné pověsti, musel změnit značku na Freesat. Zákazníkům tvrdí ze s UPC nemají nic společného. Smlouvu ale podepisujete s UPC. Freesat má slušnou cenu 199,- kč měsíčně. DigiTV je na trhu cca 10 let a s podivem drží stále stejnou cenu-260,-kč měsíčně. Výhody: Levné poplatky a jednoduché objednání přes infolinku. Základní balík až 50 programů. U Freesatu s jejich dvoutunerovým přijímačem pohodlné a funkční nahrávání. Nevýhody: Nekvalitní obraz.

O2TV - Naštěstí už ne monopolní firma. Jejich politikou je: Nalákat, naslibovat, nechat podepsat a ignorovat. Průběžně nenápadně měnit smluvní podmínky (v neprospech zákazníka), a tvrdit že je vše podle zákona. Minimální cena za O2TV a internetem je 800,-kč měsíčně. Internet je funkční, dříve omezování stahování. Televize, obraz je nekvalitní, neustálá pixelizace-viditelná zblízka. Při delší trase od ústředny, funkčnost na hranici použití. Výhody: Dobrý internet. Nevýhody: Cena, dostupnost, neférové jednání.

IPTV - Příjem televizních programů přes internet.Buď kabelový modem nebo SmartTV. U větších poskytovatelů internetu je základní balík programů zadarmo. Výhody: Levný Nevýhody: Nekvalitní obraz, malá dostupnost.

UPC kabelovka - O této odnoži UPC kolují legendy, ty nejhorší. Jediná dobrá služba je kabelový internet. Televize je předražená, neustále zdražovaná. Problém se službou je problém zákazníka. Výpověd by měla být námět na horor. Výhody: Internet. Nevýhody: Mimo internetu, všechno.

This template downloaded form free website templates